Wszystko o systemie Microsoft Windows 2000
Blog > Komentarze do wpisu

Full Row Selection

Aktualizacja: 

Pisałem wcześniej, że program wymaga .NET Frameworka 3.5, ale okazało się, że pracuje poprawnie również wtedy, gdy w systemie znajduje się jedynie .NET Framework 2.0. Poprzedni wpis został zedytowany.

 

Windows Explorer w Windowsie 2000 (i innych z linii NT 5.x) nie pozwala na zaznaczenie całej linii (tzw. full row selection), co byłoby bardzo przydatne przy widoku folderów ustawionym na "szczegóły".

4xRtn.png

 

Możliwość zaznaczenia całej linii została wprowadzona wraz z Windowsem Vista i nie jest dostępna w niższych wersjach systemu Windows. Istnieje jednak program, który takie zaznaczenie umożliwia.

zRl82.png

 

Jest to TrayProdder. Stworzony przez nieistniejącą już firmę Everator oprócz zaznaczenia całej linii umożliwia jeszcze dodanie po lewej stronie nazwy pliku kwadracika z możliwością "zaptaszkowania", jednak ja osobiście nie znalazłem użytecznego zastosowania dla tej funkcji.

JZ23Z.png

 

Program działa w tle i pobiera około 10 MB pamięci RAM. Istnieje możliwość dodania go do autostartu z odpowiednio ustawionymi przełącznikami.

Rh6C0s.png

 

Zamieściłem go do ściągnięcia u siebie na Megaupload,  bo jest on praktycznie niemożliwy do znalezienia w sieci. Mnie samemu udało się go znaleźć dopiero na mało znanym włoskim forum komputerowym, gdzie do ściągnięcia pliku dodatkowo wymagana była rejestracja.

 

TrayProdder wymaga .NET Frameworka w wersji 2.0 lub wyższej.

 

 

poniedziałek, 25 kwietnia 2011, tw86

Polecane wpisy

  • Avast 7.0 & Windows 2000

    Avast 7.0 bez problemu działa pod Windowsem 2000. Avast 7.0 seems to work fine in Windows 2000.